Zgoda na mandat

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
Patrycja
Administrator
Posty: 166
www.4poziom.slask.pl
Rejestracja: 10 marca 2021, 19:36

Zgoda na mandat

Post autor: Patrycja »

Przy jednej z kontroli funkcjonariusz powiedział bardzo przydatną rzecz, a mianowicie na pytanie czy potrzebuje mojego podpisu powiedział " nie tylko zgody".
Jeżeli zaakceptujemy mandat i wyrazimy na niego zgodę musimy mieć świadomość, że pozbawiamy siebie prawa do obrony i kwestionowanie już prawomocnego mandatu jest możliwe tylko w drodze uchylenia, art. 101 k.p.w. Przyjęcie mandatu jest równoznaczne z przyznaniem się do winy więc sędziowie w takich przypadkach nie badają dowodów złożonych przez sprawcę tylko czy mandat został złożony przez właściwy organ i w zgdodzie z obowiązującymi funkcjonariuszy przepisami prawa.
Mandatu możemy odmówić i sprawa trafi do sądu lub nie będzie procedowana.
Mandat podpisany V.C. ( znaczenie V.C. jest opisane w zakładce 'magia podpisu').
V.C. oznacza "pod przymusem" więc nie powinno to być dalej procedowane i uznane za odmowę. Jednak nie każdy funkcjonariusz będzie to brał pod uwagę i będzie się liczyło dla niego tylko to że został podpisany czyli zaakceptowany. Możemy oczywiście później pisać o odstąpienie od mandatu lecz jest to bardzo żmudny proces. Podobnie może zostać potraktowany mandat podpisany i zamknięty w czterech rogach (również podlinkowane w zakładce magia podpisu).
ODPOWIEDZ