Autonomia

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
Patrycja
Administrator
www.4poziom.slask.pl

Autonomia

Post autor: Patrycja »

Autonomia - Pojęcie autonomia pochodzi od starogreckiego αυτονομία, (αὐτονομία) autonomía – możliwość stanowienia norm samemu sobie, samodzielność prawna. Dziś używa się go w zależności od dyscypliny (gospodarka, prawo, polityka) lub kontekstu w znaczeniu suwerenność, niezawisłość, niezależność, samorządność (całkowita lub częściowa). Dotyczy zarówno zbiorowości, jak jednostek (samodzielność w decydowaniu o sobie, w etyce – niezależność od innych norm niż własne sumienie)[1].
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Autonomia
Na naszej autonomii prawo stanowimy my.
W tym przypadku pod naszą autonomię podlega nasza ziemia ( np. dom / mieszkanie ) oraz wszystkie nasze dobra ruchome i nieruchome.
Autonomię możemy założyć tylko na naszej własności lub współwłasności za zgodą współwłaściciela/i. Jeżeli nasza własność jest obciążona kredytem hipotecznym nie stoi to na przeszkodzie w założeniu autonomii.
Jest to pewna ochrona naszych własności, ponieważ jeżeli nie podlegamy pod jurysdykcję lll RP to nie mają prawa rościć sobie prawa do naszych własności, jednak "urzędy" w dalszym ciągu domniemują iż mają prawo do np. narzucania nam podatków. Posiadanie autonomii nie wyklucza od razu podatków, jednak daje oręż do walki z nimi.
Nie odrywamy naszej autonomii od lll RP ponieważ wiązało by się to z wieloma niedogodnościami takimi jak: ogrodzenie terenu, prawo wstępu, dostępność / doprowadzenie wody czy prądu itp.
Pismo o ogłoszeniu autonomii składamy jako pierwsze w kancelarii prezydenta i kancelarii sejmu. (Nazwa pliku "autonomia"). Drukujemy trzy sztuki. Jedna jest dla nas z dwoma pieczątkami i po jednej zostawiamy w każdej kancelarii.
Zrazem z zamknięciem autonomii podbijamy dyplom, również drukujemy 3 sztuki jak poprzednie pisma.
Następnie jeżeli po 60 dniach nie otrzymamy odpowiedzi to nasza autonomia zostaje powołana do życia poprzez przemilczenie zgodnie z kpa art. 122a, 122b i 122c.
Autonomia - zamknięcie podbijamy w dokładnie taki sam sposób jak autonomia - dyplom. Trzy sztuki: jedna dla kancelarii prezydenta, jedna dla kancelarii sejmu i jedna dla nas z pieczątkami obydwu kancelarii.
O naszej autonomii nie musimy nikogo powiadamiać. Jednak Henryk Gaszkowski zdecydował się powiadomić każdego posła oraz wszystkie ambasady.
Nazwę naszej autonomii wymyślamy my sami może ona np. być od naszego nazwiska.
Herbu możemy użyć naszego rodowego jeżeli taki posiadamy lub możemy stworzyć swój własny.
Możemy także dodatkowo stworzyć pieczątkę z naszym herbem i nazwą autonomii.
Musisz się zalogować, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
IzaG

Re: Autonomia

Post autor: IzaG »

Witam
Patroycjo, mam wątpliwości.... zamieściłaś 3 załączniki: autonomia, autonomia z herbem i autonomia-zamknięcie. Okazuje się, że : pierwszy i trzeci załącznik, to są te same - autonomia zamknięcie. Jak powinnno wyglądać pismo z ogłoszeniem autonomii do prezydenta i sejmu? Czy sam dyplom wystarczy...? Ale jak im to przedstawić..?
Bardzo proszę o odpowiedź.
Awatar użytkownika
Patrycja
Administrator

IzaG pisze: 14 września 2021, 15:29 Witam
Patroycjo, mam wątpliwości.... zamieściłaś 3 załączniki: autonomia, autonomia z herbem i autonomia-zamknięcie. Okazuje się, że : pierwszy i trzeci załącznik, to są te same - autonomia zamknięcie. Jak powinnno wyglądać pismo z ogłoszeniem autonomii do prezydenta i sejmu? Czy sam dyplom wystarczy...? Ale jak im to przedstawić..?
Bardzo proszę o odpowiedź.
Witaj, pliki były źle zapisane, już zostały zmienione. Dzięki za czujność. Autonomia 01 jest 1 pismem. Później razem z zamknięciem postępowania administracyjnego podbijamy dyplom.
AliHa13

Post autor: AliHa13 »

Co oznacza w piśmie nr 1 zdanie "Autonomii nadałem nazwę i herb megi " co oznacza słowo megi i czy tu należy wpisac swoją nazwę Autonomii?
Violka

Post autor: Violka »

Witam serdecznie. Jestem nowa. Chciałabym pobrać pisma jednak jest problem. Pliki się zapisują jednak nie mogę ich otworzyć. Jaka przyczyną może być
Awatar użytkownika
Patrycja
Administrator

Violka pisze: 06 marca 2022, 23:08 Witam serdecznie. Jestem nowa. Chciałabym pobrać pisma jednak jest problem. Pliki się zapisują jednak nie mogę ich otworzyć. Jaka przyczyną może być
Sprawdź w folderze pobrane nie dokumenty. Może to być jeszcze wina przeglądarki np. duck nie otwiera lub urządzenie nie odczytuje tego pliku.
ODPOWIEDZ