Akt urodzenia

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
Dobromir
www.4poziom.slask.pl

Re: Akt urodzenia

Post autor: Dobromir »

Dzień dobry!!

Chciałbym do wszystkiego dołożyć jeszcze coś.
Oczywiście chciałbym tu uniknąć urażenie Kogoś w aspekcie wyznania.
Do czego doszedłem? Po przez proces poznawania historii na nowo niestety okazuje się że chrzest jest również prawem morskim (proponuje zapoznać się z publikacjami Artura Lalaka odnośnie zniewalania naszych Przodków i fakt że Polska i nacja Polacy jest sztucznym tworem PoLachy czyli ci co przyszli po Lachach-Lechitach, prawdziwa nazwa naszej Krainy i Nas to Lechistan Lechici a wcześniej Chaldeja, do dziś Turcy, Węgrzy Ukraińcy mówią na nas Lachowie, Lachy, Lechici). Ale do rzeczy.
Ja zaczynam proces apostazji i do tego też są potrzebne dokumenty w postaci pamiątki chrztu i odręczna rezygnacja.
O dalszych postępach postaram się tutaj napisać jeśli wcale naruszam zasady regulaminu.

Dziękuję z uwagę i Pozdrawiam Serdecznie!!

Ps.

Dla tych co lubili podboje Aleksandra wielkiego.
A. LEKS. AN. DER. Z Chaldejskiego "ten co szerzył prawo morza/wody na powierzchni".
andrzejo4

Post autor: andrzejo4 »

Witam. Mam parę pytań dotyczące tego aktu urodzenia.
1. pisać własne wnioski czy wykorzystać te gotowe tylko że na tych gotowych trzeba podać swój pesel
2. Dostałem taką informację że urzędnik nie może mi wydać orginału ponieważ jest on w księdze a nie może wyrwać z księgi mojego akt. Tak się zastanawiam bo z drugiej strony jakim prawem nie może co mnie to obchodzi że to jest w księdze czy w sejfie to jest moja własność i chce ją odzyskać nie wiem czy dobrze rozumuje ?
3. Urzędnik może mi zrobić odpis aktu lub pozwolić na zrobienie zdjęcia tylko chyba nie o to chodzi bo jaką moc prawną na taki odpis? a po drugie nawet jak mi zrobi ten odpis to nadal mój akt(kontrakt ) będzie w tym urzędzie czyli wydaje mi się że wybranie odpisu aktu czy zrobienie zdjęcia nic nie daje mam rację ?? pozdrawiam
bozena1

Post autor: bozena1 »

Najciekawsze jest to, że na drugiej stronie każdego aktu urodzenia znajdującego się w księdze urodzeń jest... akt urodzenia kolejnej osoby sic!
Więc gdzie są nasze oryginały...?
andrzejo4

Witam wysłałem pismo żeby mi USC przygotował moje dokumenty wysłałem to listownie oczywiście napisałem to sam bez podawania numeru obozowego (pesel) i do tej pory nie dostałem żadnej odpowiedzi co można z tym zrobić jechać osobiście i zrobić zadymę czy można to inaczej zrobić pozdrawiam
index

Post autor: index »

Jeżeli opieramy się na:
Prawo o aktach stanu cywilnego
Art. 26. - [Akta zbiorowe rejestracji stanu cywilnego]
4. Dokumenty z akt zbiorowych rejestracji stanu cywilnego, na żądanie sądu, prokuratora, osoby, której akt stanu cywilnego dotyczy, lub osoby mającej interes prawny, mogą być wydawane:...

i jak opisano "Żądamy wydania kopi lub fotokopi za potwierdzeniem oryginału. Kopia aktu urodzenia powinna być w kolorze. Fotokopie wykonujemy sami lub jeżeli USC posiada aparat fotograficzny to zdjęcie wykonuje "urzędnik" i drukuje na miejscu."

to jednak wydaje się że, akta stanu cywilnego (np. urodzenia) nie należą do zbioru dokumentów zwanych "akta zbiorowe rejestracji stanu cywilnego"... i tu nie ma zastosowania powyższy art.

gdyż "akta zbiorowe rejes­tracji stanu cywilnego — doku­men­ty stanow­iące pod­stawę sporządzenia aktu stanu cywilnego lub doku­men­ty złożone po sporządze­niu aktu stanu cywilnego stanow­iące pod­stawę do dołączenia wzmi­an­ki dodatkowej do aktu stanu cywilnego lub stanow­iące pod­stawę zamieszczenia przypisku przy innych aktach stanu cywilnego."

idąc dalej otrzymamy wszystkie dokumenty za potwierdzeniem oryginały poza fotokopią aktu urodzenia

natomiast fotokopię aktu urodzenia wykonamy, a nie otrzymamy, i to warunkowo(!), zgodnie z:

Art. 130. - [Udostępnianie aktów stanu cywilnego przekazanych do archiwów]
5. Osobie uprawnionej do otrzymania odpisu można umożliwić nieodpłatnie wykonanie fotokopii aktu stanu cywilnego sporządzonego w księdze stanu cywilnego prowadzonej przed dniem wejścia w życie niniejszej ustawy, jeżeli jej wykonanie nie zagraża trwałości księgi i zawartych w niej aktów stanu cywilnego. Fotokopia aktu stanu cywilnego nie ma mocy dokumentu urzędowego.

zatem fotokopia (czyli wykonanie zdjęcia we własnym zakresie) nie będzie potwierdzone żadną pieczęcią czy podpisem urzędnika...

Reasumując: akta zbiorowe to dokumenty stanowiące podstawę do sporządzenia aktu stanu cywilnego, np. wpisu o urodzeniu w rejestrze stanu cywilnego czyli wydaje się, że np. karta szpitalna, a akt stanu cywilnego sporządzony w księdze stanu do nich nie należy, i można uzyskać tylko jego odpis poświadczony...

Czy to nie szach mat ze strony "prawa", czy też jest to błędna interpretacja urzędnicza?
bozena1

Post autor: bozena1 »

index pisze: 25 września 2022, 22:15 Jeżeli opieramy się na:
Art. 26. - [Akta zbiorowe rejestracji stanu cywilnego]
4. Dokumenty z akt zbiorowych rejestracji stanu cywilnego, na żądanie sądu, prokuratora, osoby, której akt stanu cywilnego dotyczy, lub osoby mającej interes prawny, mogą być wydawane:...

i jak opisano "Żądamy wydania kopi lub fotokopi za potwierdzeniem oryginału. Kopia aktu urodzenia powinna być w kolorze. Fotokopie wykonujemy sami lub jeżeli USC posiada aparat fotograficzny to zdjęcie wykonuje "urzędnik" i drukuje na miejscu."

to jednak wydaje się że, akta stanu cywilnego (np. urodzenia) nie należą do zbioru dokumentów zwanych "akta zbiorowe rejestracji stanu cywilnego"... i tu nie ma zastosowania powyższy art.

gdyż "akta zbiorowe rejes­tracji stanu cywilnego — doku­men­ty stanow­iące pod­stawę sporządzenia aktu stanu cywilnego lub doku­men­ty złożone po sporządze­niu aktu stanu cywilnego stanow­iące pod­stawę do dołączenia wzmi­an­ki dodatkowej do aktu stanu cywilnego lub stanow­iące pod­stawę zamieszczenia przypisku przy innych aktach stanu cywilnego."

idąc dalej otrzymamy wszystkie dokumenty za potwierdzeniem oryginały poza fotokopią aktu urodzenia

natomiast fotokopię aktu urodzenia wykonamy, a nie otrzymamy, i to warunkowo(!), zgodnie z:

Art. 130. - [Udostępnianie aktów stanu cywilnego przekazanych do archiwów]
5. Osobie uprawnionej do otrzymania odpisu można umożliwić nieodpłatnie wykonanie fotokopii aktu stanu cywilnego sporządzonego w księdze stanu cywilnego prowadzonej przed dniem wejścia w życie niniejszej ustawy, jeżeli jej wykonanie nie zagraża trwałości księgi i zawartych w niej aktów stanu cywilnego. Fotokopia aktu stanu cywilnego nie ma mocy dokumentu urzędowego.

zatem fotokopia (czyli wykonanie zdjęcia we własnym zakresie) nie będzie potwierdzone żadną pieczęcią czy podpisem urzędnika...

Reasumując: akta zbiorowe to dokumenty stanowiące podstawę do sporządzenia aktu stanu cywilnego, np. wpisu o urodzeniu w rejestrze stanu cywilnego czyli wydaje się, że np. karta szpitalna, a akt stanu cywilnego sporządzony w księdze stanu do nich nie należy, i można uzyskać tylko jego odpis poświadczony...

Czy to nie szach mat ze strony "prawa", czy też jest to błędna interpretacja urzędnicza?
Możliwe, że celowo tak sformułowano te przepisy.

Z drugiej strony to jest dziwne, że urzędy, czyli coś publicznego, nie pozwalają na wydawanie kopii dokumentów, które posiadają. To nawet prywatna firma pewnie wydałaby kopie dokumentów pracowniczych, gdyby pracownik takowych potrzebował.
andrzejo4

Witam wreście napisałem do swojego USC z żądaniem wydania moich dokumentów i zobaczcie ci mi prywatna firma odpisała ...

Obrazek

Moje pytania do was są takie:
1 wszystkie zdjęcia wydrukowane nie mają mocy prawnej?
2 jak mogę wydostać swój kontrakt z USC tym bardziej że to jest moja własność nie okupanta i w sumie mnie nie interesuje że to jest w jakieś księdze chcę swoją własność
3 tak się zastanawiam jeśli nie dostanę oryginałów to czy kopie coś zmienią skoro kotrakt będzie nadal w obiegu.
ODPOWIEDZ